Lekárstvo

ACC Long

Štruktúra

Zloženie ACC Long obsahuje účinnú látku acetylcysteín(600 mg), ako aj niektoré ďalšie zložky: hydrogenuhličitan sodný, kyselina citrónová, manitol, uhličitan sodný, kyselina askorbová, cyklamát sodný, dihydrát citrátu sodného, ​​dihydrát sacharínu sodného, ​​príchuť.

Uvoľňovací formulár

ACC Long sa vyrába v šumivých tabletách. Tablety ACC sú okrúhle, biele, na jednej strane tablety je riziko, na druhej strane hladký povrch. Tablety majú arómu černíc.

Po rozpustení tablety vo vode sa získa bezfarebný roztok s arómou černíc. Tablety sú balené v polypropylénových skúmavkách po 6, 10 alebo 20 kusoch.

Farmakologické pôsobenie

Nástroj má mukolytický účinok. Pretože v štruktúre acetylcysteínovej molekuly existujú sulfhydrylové skupiny, zaisťuje to prerušenie disulfidových väzieb kyslých mukopolysacharidov spúta. V dôsledku toho klesá viskozita hlienu.

ACC Long je aktívny aj vtedy, keď sa u pacienta uvoľní hnisavé hlieno.

Ak sa liek používa na profylaxiu, závažnosť a frekvencia exacerbácií u chorých ľudí sa zníži. cystická fibrózaa chronická bronchitída.

Farmakokinetika a farmakodynamika

Akonáhle je v tele, rýchlo sa vstrebáva. Metabolizmus sa vyskytuje v pečeni, zatiaľ čo sa tvorí farmakologicky aktívny metabolit - cysteíntiež cystín, diatsetiltsisteinzmiešané disulfidy.

Pri perorálnom podaní je úroveň biologickej dostupnosti 10% (pretože existuje výrazný účinok prvého prechodu). Najvyššia úroveň koncentrácie v krvný stanovené po 1-3 hodinách. S plazmatickými proteínmi sa viaže na 50%. Vylučuje sa obličkami. Ak je narušená funkcia pečene, polčas je približne 1 hodina, potom je 8 hodín. Prechádza placentárnou bariérou. Neexistuje dôkaz o prieniku cez BBB.

Indikácie pre použitie

ACC Long sa používa v nasledujúcich prípadoch:

  • s respiračnými chorobami, ktoré sprevádzajú tvorbu viskózneho spúta, ktoré je ťažké oddeliť (akútna a chronická bronchitída, laryngotracheitíde, obštrukčná bronchitída, bronchiektázie, pneumónia, cystická fibróza, bronchiolitis, bronchiálna astma);
  • zápal dutínakútne a chronické;
  • zápal stredného ucha.

Kontraindikácie

ACC 600 je kontraindikovaný v nasledujúcich prípadoch:

  • na tehotenstva a dojčenie;
  • vo veku pacienta do 14 rokov;
  • s vysokou citlivosťou na zložky liečiva.

Opatrnosť sa vyžaduje v prípade žalúdočných a dvanástnikových vredov počas exacerbácií, pľúcneho krvácania, hemoptýzy, kŕčových žíl pažeráka, astma bronchiálnachoroby nadobličiek, ako aj ochorenia pečene a pečene zlyhanie obličiek.

Vedľajšie účinky

Počas liečby sa môžu vyskytnúť nasledujúce vedľajšie účinky:

  • nervový systém: v zriedkavých prípadoch tinnitus, bolesti hlavy;
  • tráviaci systém: stomatitída, zvracanie, hnačka, nevoľnosť, pálenie záhy;
  • srdca a krvných ciev: tachykardiazníženie krvného tlaku;
  • alergie: bronchospazmus (v ojedinelých prípadoch - najmä u pacientov s bronchiálnou hyperreaktivitou), žihľavkakožná vyrážka svrbenie;
  • iné prejavy: krvácanie - v ojedinelých prípadoch.

Šumivé tablety ACC Long, návod na použitie (spôsob a dávkovanie)

Pacientom sa predpisuje spravidla 600 mg po 14 rokoch. Návod na použitie ACC Long 600 stanovuje, že pacient má užívať 1 šumivú tabletu denne, pričom takáto dávka zodpovedá 600 mg acetylcysteínu.

Tableta sa rozpustí v 1 pohári vody, musíte ju užiť ihneď po rozpustení. Vo výnimočných prípadoch je možné užiť hotový roztok na dve hodiny.

Ak hovoríme o prechladnutí, potom liečba pokračuje 5-7 dní. Ak je potrebné liečiť iné choroby s dlhším priebehom, dĺžka liečby určí lekár. Ľudia s chronickou bronchitídou sú predpisovaní dlhšie liečby, aby sa zabránilo infekciám.

Droga sa užíva po jedle.

Pri liečbe prípravkami tabliet ACC sa odporúča vziať ďalšie množstvo tekutiny, aby sa zvýšilo mukolytické pôsobenie.

Predávkovať

V prípade predávkovania sa môžu prejaviť nasledujúce prejavy: bolesť brucha, zvracanie, hnačka, nevoľnosť. Závažné príznaky predávkovania neboli pozorované.

V takýchto prípadoch sa vykonáva symptomatická liečba.

Interakcie

V prípade súbežného podávania acetylcysteínu a liekov proti kašľu v dôsledku potlačenia kašľa, sa zvyšuje pravdepodobnosť stagnácie hlienu. Preto by sa tieto lieky mali kombinovať opatrne.

Pri liečbe acetylcysteínom a nitroglycerín, vazodilatačný účinok nitroglycerínu sa môže zvýšiť.

Acetylcysteín nie je farmaceuticky kompatibilný s mnohými antibiotiká(cefalosporíny, penicilíny, erytromycín, Amfotericín B, tetracyklín) a s proteolytickým enzýmy.

Pod vplyvom acetylcysteínu sa znižuje úroveň absorpcie cefalosporínov, tetracyklín, Penicilín. V tomto ohľade musíte dodržať interval medzi prijatím týchto prostriedkov najmenej 2 hodiny.

Ak je acetylcysteín v kontakte s gumou, vytvárajú sa kovy, sulfidy s charakteristickým zápachom.

Podmienky predaja

ACC Long je k dispozícii na pulte.

Podmienky skladovania

Skladovacia teplota by nemala byť vyššia ako 30 stupňov, mala by byť skladovaná na suchom a tmavom mieste, mimo dosahu detí. Po vybratí tablety zkumavku pevne uzavrite.

Dátum exspirácie

Droga sa uchováva 3 roky.

Osobitné pokyny

Pri liečbe pacientov s bronchiálnou astmou a obštrukčnou bronchitídou je dôležité používať ACC Long opatrne. V takom prípade je potrebné zabezpečiť systematické sledovanie priechodnosti priedušiek.

Ak sa počas liečby vyskytnú vedľajšie účinky, prestaňte ich užívať a poraďte sa s odborníkom.

Odporúča sa rozpustiť tablety v sklenených miskách, aby sa zabránilo kontaktu s gumou, kovmi a ľahko oxidovanými materiálmi.

chorý cukrovka musí vziať do úvahy, že v jednej tablete zodpovedá 0,01 XE.

Analógy

Zodpovedá kódu ATX úrovne 4:MukolikAbrolAmbrosanBronhorusACC 100ACC 200ACCMukolvanLasolvanBrómhexín 8Bromhexine 8 Berlin-ChemieBromhexinumBronhoboskarbotsisteinErdosteínPulmozymePectolvan TsHaliksolAmbrobeneacetylcysteín

Analógy drogy ACC Long sú fondy ACC, N-Ac-ratiopharm, acetylcysteín, N-acetylcysteín, Atsestin, Fluimucil, Mukomist, Mukobene, Mukoneksa ďalšie. Vyberte najoptimálnejší liek, ktorý by mal byť individuálne špecializovaný.

Pre deti

ACC Long sa nepoužíva na liečbu detí a dospievajúcich mladších ako 14 rokov.

Počas tehotenstva a laktácie

Pretože nie sú k dispozícii dostatočné informácie o použití lieku počas tehotenstva, ako aj počas dojčenia, použitie lieku na liečbu pacientov v týchto obdobiach sa nevykonáva.

Recenzie na ACC Long

Z prehľadov v podstate vyplýva, že počas užívania lieku sa výrazne zmiernili príznaky chorôb. Väčšina pacientov píše, že po niekoľkých dňoch používania sa spútum aktívne sťahuje a zlepšuje sa celkový stav. Vedľajšie účinky sú hlásené zriedkavo.

Cena ACC Dlhá, kde sa dá kúpiť

Cena 600 mg tabliet je od 320 rubľov za 10 ks. Balenie lieku 20 ks. Môžete si kúpiť za cenu 420 rubľov.

  • Lekárne online v Rusku
  • Lekárne online na Ukrajine Ukrajine

ZdravSiti

  • Atsts long tab. špica. 600mg n10Germes Artsnaymittel GmbH / Salutas Pharma, GmbH342 rub.order
  • Atsts long tab. špica. 600mg n20Germes Artsnaymittel GmbH / Salutas Pharma, GmbH525 rub.order

Dialóg lekárne

  • ATSTS dlhé (tab. 600 mg №20), 513 rubľov na objednávku
  • ATSTS dlhé (tab. 600 mg №20) 581 rub
  • ATSTS dlhé (tab. Spike 600mg č. 10) 331 rubľov na objednávku
  • ATSTS dlhé (tab. Spike 600mg č. 10) 325 rub.

Eurofarm * zľava 4% na propagačný kód medside11

  • Atsts long šumivé tablety 600 mg n20Germes Artsnaymittel GmbH / Saluta641 rub.order
  • Azz Long šumivé tablety 600 mg, 10 ks Hermes Artznayt. / Salutas Pharma397 rub.order
ukáž viac

Apteka24

  • ATSTS Long 600 mg No. 10 šumivé tablety Salutas Pharma GmbH., Nimechchina / Hermes Artsnaymitel GmbH.Kh Nimechchina146 UAH na objednávku
  • ACC Long Lemon 600 mg N6 tablety Salyutas Pharma GmbH, Nimechchina130 UAH na objednávku

Pani Pharmacy

  • Atzz Long tablety ATsz dlhé šumivé tablety 600mg č. 10 Nemecko, Hexal AG 171 UAH objednávka
  • ACC Dlhý citrón, tŕň. Tabuľka. 600mg č. 6 146 UAH na objednávku
ukáž viac

Populárne Príspevky

Kategórie Lekárstvo, Nasledujúci Článok

Geerdin
Lekárstvo

Geerdin

Tableta kompozície 1 obsahuje 10 alebo 20 mg aktívnej látky sodnej soli rabeprazolu. Ďalšie zložky sú: hydroxypropylcelulóza, oxid horečnatý, karmelóza sodná, manitol, mastenec, izopropylalkohol, stearát horečnatý. Forma produktu Gerdin je dostupný vo forme tabliet ako špeciálny enterický film.
Čítajte Viac
Venter
Lekárstvo

Venter

Zloženie Liek obsahuje účinnú látku sukralfát. Ďalšie zložky: kukuričný škrob, koloidný oxid kremičitý, mastenec, bezvodý a stearát horečnatý. Uvoľňovacia forma Venter sa vyrába vo forme granúl a tabliet. tablety sú balené v 10 kusoch na bunkové balenie, 5 alebo 10 blistroch v balení; granule sú balené v 2g vreckách, 50 ks v balení.
Čítajte Viac
Proviron
Lekárstvo

Proviron

Zloženie Tableta s liekom obsahuje účinnú látku - Mesterolón. Ďalšie zložky: monohydrát laktózy, stearát horečnatý, kukuričný škrob, metylparabén, polyvidón 25000, propylparabén. Uvoľňovacia forma Proviron je dostupný v tabletách, balených v 20 kusoch v fľaši.
Čítajte Viac
Centrum Silver
Lekárstvo

Centrum Silver

Zloženie Potiahnutá tableta obsahuje: vitamíny A, E, C, B1, B2, B6, B12, D, beta-karotén, kyselinu listovú, biotín, niacínamid, kyselinu pantoténovú, vápnik, fosfor, horčík, železo, meď, zinok, kremík, mangán, draslík, chlorid, chróm, jód, molybdén, selén, nikel, cín, vanád. Uvoľňovacia forma Centrum Silver je dostupná vo forme poťahovaných tabliet.
Čítajte Viac