Lekárstvo

Flyukold

Štruktúra

1 vrecko obsahuje 750 mg paracetamolu, 10 mg hydrochloridu fenylefrínu a 60 mg kyseliny askorbovej.

1 tableta Flukold N obsahuje 500 mg paracetamolu, 30 mg kofeínu, 5 mg hydrochloridu fenylefrínu, 2 mg chlórfeniramínmaleátu.

Uvoľňovací formulár

Vrecká (vrecúška) a tablety.

Farmakologické pôsobenie

Má antipyretické, analgetické a antihistamínové účinky.

Farmakodynamika a farmakokinetika

Terapeutický účinok sa dosiahne interakciou zložiek flucodu.

paracetamol inhibuje cyklooxygenázu, čo vedie k zníženiu produkcie prostaglaninov, arachidonová kyselina, thromboxan a prostacyklíny, Je narkotický analgetikum, Má mierny protizápalový účinok, ale výrazný antipyretický a analgetický účinok. Znižuje úroveň prostaglandíny v centrálnom nervovom systéme, v centre termoregulácie hypotalamu.

fenylpropanolamín a chlórfeniramín eliminovať opuch nosovej sliznice, bojovať s ňou výtok z nosa a uľahčiť dýchanie nosom.

Chlorfeniramín blokuje receptory H1-histamínu, má m-anticholinergické a sedatívne účinky.

Kofeín je neuroleptický, zvyšuje terapeutický účinok NSAID, zlepšuje pamäť, pozornosť, zlepšuje výkon, stimuluje centrálny nervový systém.

Flukold sa vstrebáva v tráviacom trakte, metabolity sa vylučujú močom. Zložky liečiva prechádzajú hematoplacentálnymi a hematoencefalickými bariérami do materského mlieka.

Indikácie pre použitie

Flukold zmierňuje príznaky bežného prechladnutia, akútnych infekcií dýchacích ciest: nádcha, opuch nosovej sliznice, bolesti hlavy, horúčka, myalgia atď.

Kontraindikácie

Flukold nie je predpísaný pacientom s arteriálnou hypertenziou, renálnym zlyhaním, srdcovým zlyhaním, zlyhaním pečene, koronárnym ochorením srdca, počas tehotenstva, u pediatrických pacientov (do 6 rokov). Alergie.

Vedľajšie účinky

Flukold je dobre tolerovaný. Vedľajšie účinky sú zriedkavé.

Gastrointestinálny trakt: dyspeptické poruchy, epigastrická bolesť, sucho v ústachporuchy stolice.

Kardiovaskulárny systém: Zvýšený krvný tlak, trombocytopénia, leukopénia, poruchy srdcového rytmu, neutropénia, carbohemia.

Centrálny nervový systém: chvenie končatín, migréna, zvýšená podráždenosť, poruchy spánku, emocionálna labilita, závraty.

Alergie.

Návod na použitie Flukolda (metóda a dávkovanie)

Tablety Flukold N, návod na použitie

Tableta Flukold nie je žuvaná, prehltnutá celá a zaplavená vodou.

Liek sa užíva trikrát denne, 1 tableta.

Medzi recepciami by malo uplynúť najmenej 4 hodiny.

Deň nie viac ako 4 tablety, nie dlhšie ako týždeň.

Flukoldové vrecká, návod na použitie

Obsah vrecka sa rozpustí vo vode.

Užívajte trikrát denne, ale nie viac ako raz za štyri hodiny.

Nie viac ako 4 vrecká denne.

Liečba by nemala trvať dlhšie ako 3 dni.

Predávkovať

Epigastrická bolesť, dyspeptické poruchy, tremor končatiny, tachykardiaporuchy spánku.

Zaznamenávajú sa nefrotoxické a hepatotoxické účinky vysokých dávok paracetamolu.

10 gramov paracetamolu spôsobuje encefalopatiu s rizikom úmrtia.

Okrem adsorbentov sa podávajú metionín, N-acetylcysteín.

Interakcie

Kyselina askorbová kodeín, propylfenazónskopolamín zvyšuje terapeutický účinok lieku Flukold.

Etanol, sedatíva, tricyklické antidepresíva, barbituráty predĺžiť polčas rozpadu lieku.

Neodporúča sa kombinovať s liekmi, ktoré obsahujú paracetamol.

Podmienky predaja

Nevyžaduje sa žiadny recept.

Podmienky skladovania

Na suchom a tmavom mieste neprístupnom deťom pri teplote najviac 25 stupňov Celzia.

Dátum exspirácie

Nie viac ako tri roky.

Osobitné pokyny

Ak pri užívaní Flukoldu teplota neklesne dlhšie ako 3 dni a bolesť nezmizne dlhšie ako 5 dní, odporúča sa konzultovať s lekárom.

Používajte opatrne u ľudí s cukrovkou.

Liek znižuje rýchlosť reakcií.

Flukoldove analógy

Zodpovedá kódu ATX úrovne 4:fenacetínKombigrippchlórfenamínKoldflyuKalpolFervexPanadol ExtraPanadol pre detiPanadolSolpadeineEfferalganMilistanColdrex MaxgrippColdrex HotremColdrexProti chrípkeYunispazPentalgin PlusRapidolMaxicold

Analógy možno nazvať: Coldrex, Adzhikold, Lorkold, Neogrip, Radikold.

Recenzie na Flukold

Nástroj účinne bojuje proti prejavom bežných nachladnutí a akútnych infekcií dýchacích ciest. Nemal by sa používať často z dôvodu škodlivých účinkov paracetamolu na ľudské telo.

Flukold cena, kde sa dá kúpiť

200 tabliet Flukold N stojí asi 450 hrivien na Ukrajine.

  • Lekárne online na Ukrajine Ukrajine

Apteka24

  • Flykold-N č. 200 tabliet Nabros Pharma Pvt Ltd., Іndіya741 UAH.order

Pani Pharmacy

  • Flukold Flukold lízanky oranžová č. 18 India, Nabros Pharma 60 UAH objednávka
  • Tablety Flukold N Tablety Flukold-N. №200 India, Nabros Pharma 772 UAH na objednávku
  • Flukold Flukold lízatka citrónu č. 18 India, Nabros Pharma 64 uah
ukáž viac

Pozrite si video: Tee Grizzley - "Satish" Official Video (Január 2020).

Populárne Príspevky

Kategórie Lekárstvo, Nasledujúci Článok

Galavit
Lekárstvo

Galavit

Zloženie V jednej fľaši s práškom, ktorý sa používa na prípravu injekčného roztoku, - 0,1 g galavitu. Jeden rektálny čapík obsahuje 0,1 g galavitu, ďalších látok. Tablety Galavit obsahujú 25 mg galavitu, ako aj ďalšie zložky. Uvoľňovacia forma Prášok použitý na prípravu injekčného roztoku sa predáva vo fľašiach a kartónové balenie obsahuje 5 fliaš.
Čítajte Viac
Angelique
Lekárstvo

Angelique

Zloženie hemihydrát estradiolu, drospirenón, kukuričný škrob, monohydrát laktózy, predželatínovaný kukuričný škrob, stearát horečnatý, makrogol, povidón, mastenec, červená farba oxidu železitého, hypromelóza oxidu titaničitého. Forma uvoľnenia: Okrúhle tablety sú bikonvexné, sivo-ružové vo filmovom obale v blistri v kartónovom zväzku č. 28 a 84.
Čítajte Viac
Chlóretyl
Lekárstvo

Chlóretyl

Zloženie Etylchlorid zmiešaný s éterom a alkoholom. Forma uvoľňovania Aerosólové plechovky s objemom 100 a 480 ml s bezfarebnou, ľahko prchavou tekutinou so špecifickým zápachom. Farmakologické pôsobenie Všeobecné anestetikum, lokálne anestetikum Farmakodynamika a farmakokinetika Farmakodynamika Chloretyl sa v súčasnosti používa primárne na povrchovú krátkodobú anestéziu kože.
Čítajte Viac
Merten
Lekárstvo

Merten

Zloženie Prípravok Mertenil v jednej tablete obsahuje účinnú látku rosuvastatín vápenatý - 10,4 mg, ako aj pomocné látky: mikrokryštalickú celulózu 12, hydroxid horečnatý, stearát horečnatý, monohydrát laktózy, krospovidón (typ A). Filmová membrána obsahuje Opadry II bielu (mastenec, oxid titaničitý (E171), makrogol 3350 a polyvinylalkohol).
Čítajte Viac